Снимка која најдобро покажува како се шири коронавирусот: Синџирот тргнува од нив, а лекарите немаат право на грешка ВИДЕО

Синџирот на зараза тргнува од пациентите, а поради само една грешка на лекарот вирусот се пренел на уште неколку луѓе.

979

Погледнете што треба да направи еден лекар за вирусот понатаму да не се шири.

Снимката стана вирална на социјалната мрежа Твитер и на вистински начин го прикажува брзото ширење на вирусите, меѓу кои и коронавирусот ковид-19.

Синџирот на зараза тргнува од пациентите, а поради само една грешка на лекарот вирусот се пренел на уште неколку луѓе.

Погледнете што треба да направи еден лекар за вирусот понатаму да не се шири.

 

Foto:Twiter Printscreen/@Nazee63107234

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
loading...