Град Скопје нема да прима странки 14 дена во Секторот финансиски прашања

899
20151130 Monday 1420 sednica na sovetot sovet na grad skopje

Во согласност со издадените мерки и препораки од владата, Градот Скопје ги известува граѓаните дека почнувајќи од утре 11.03.2020 година, среда во наредните 14 дена нема да се врши прием на странки во Секторот за финансиски прашања – Одделение за даноци (во барака број 15), за консултации во предвидените приемни денови (вторник и петок).

Исто така, Ве известуваме дека шалтерите во барака број 16 редовно ќе ги извршуваат своите работни дејности за прием и издавање на документи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
loading...