Трамп: Не се тестирав на коронавирус, се чувствувам добро

163

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека не се тестирал на коронавирус и прецизираше дека нема симптоми на болеста, како и дека бил прегледан од лекар во Белата куќа.

– Мислам дека тоа не е важно прашање. Ќе го направам тоа. Не гледам никаква причина…. Се чуствувам исклучително добро – рече Трамп пред новинарите по состанокот посветен на мерките против коорнавирусот што на Капитол хил го имаше со републиканските сенатори.

Фото: EPA/LUDOVIC MARIN POOL

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
loading...