Одложени сите настани и проекции во Кинотека

111

Кинотеката на Република Северна Македонија соопшти дека сите јавни активности и проекции ги одложуват за 14 дена, почнувајќи од денеска до 24 март 2020 годинава. 

Оваа одлука, како што информира Кинотеката, е согласно препораките од Министерството за здравство од состанокот на Kомисијата за заразни болести одржан денеска. 

За сите нови информации, дополнително ќе бидете известени. Како и сите граѓани, така и Кинотеката одговорно ќе ги спроведува сите препорачани мерки на претпазливост, се вели во соопштението

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.
loading...